fbpx

Хто першим описав криптовалюти

Історія створення криптовалют

Як і чому з’явилася криптовалюта? Хто її придумав і як вона відрізняється від звичайних грошей?
До появи грошей люди використовували натуральний обмін і це було незручно. Набагато простіше і зрозуміліше було придумати еквівалент. Так користувалися дорогоцінними металами (зокрема, золотом) протягом тривалого часу.

Перші гроші були прив’язані до вартості золота, але, не дивлячись на це, людям потрібен був час для звикання до них. Сьогодні більшість з побоюванням дивиться на криптовалюти, тому що вони нічим не підкріплені. Але це твердження буде справедливим і для того ж долара.

Існує версія, що біткоін був створений в якості альтернативи американській валюті, яка постійно знецінюється. На 2018 рік долар забезпечений тільки борговими зобов’язаннями 12 найбільших комерційних банків, які входять у Федеральну резервну систему (ФРС). Золото, як підкріплення валюти, не використовується після наказу Річарда Ніксона в 1971 році. Після цього рішення долар за 42 роки постійно знецінювався і його вартість в порівнянні з тройської унцією золота впала в 43 рази (з 58,42 до 1220 $).

Стала необхідність  в створенні дефляційної валюти, не пов’язаної з банківською політикою знецінення грошей

Концепція безпеки була запропонована в 1983 році Девідом Шаумом, співробітником відділу комп’ютерних наук Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі. Він висунув ідею об’єднання анонімності і прозорості платежів для всіх учасників ринку. Для цього вчений запропонував використовувати алгоритм «сліпого підпису». Суть в тому, що зовнішні спостерігачі знають про факт угоди, але її деталі залишалися відомими тільки для прямих учасників.

Його ідеї були взяті в основу розробок ізраїльських колег. Разом вони розробили протоколи для «електронних грошей». Ідея міститься в підтвердженні угоди третьою стороною після того, як продавець підтвердив справжність платежу, а покупець надав доказ відправки віртуальних грошей.

Задовго до появи Сатоши Накамото в 90-х роках з’явилося політико-технологічне рух кіберпанк. У 1993 році математик Ерік Хьюз опублікував свій «Маніфест кріптопанків», який свідчив:

«… точно так само, як технологія друку порушила і обмежила міць середньовічних гільдій, а також перерозподілила вплив основних соціальних груп в суспільстві, технологія криптографії фундаментально змінить природу корпорацій і державного втручання в економічні транзакції».

Рік по тому письменник Тімоті Мей написав «Питання і відповіді про киберпанк».

Механізм створення криптовалют був винайдений в 1997 році Адамом Беком з Англії. Його ідея полягала в використанні антиспам-системи Hashcash. Відправник, за його ідеєю, виконує багато довгострокових операцій, і одержувач швидко перевіряє їх справжність.

У 1998 році інженер Вей Дай першим описав криптовалюти під назвою «b-money». Щоб контролювати емісію і транзакції цієї нової форми грошей, він запропонував використовувати криптографію замість центрального органу управління.

«Я в захваті від концепції кріптоанархіі Тімоті Мея … Кріптоанархісти хочуть не тимчасово скасувати уряди, а повністю скасувати їх через повну марність», – писав тоді Дай.

У 1998 році вчений Нік Сабо запропонував криптовалюту BitGold, чисто цифровий платіжний інструмент, заснований на алгоритмі «доказу роботи» з запозиченням ідеї RPOW-сервера («доказ циклічного застосування») Хола Фіна.

Пізніше, як ми знаємо, ідеї попередників були реалізовані Сатоши Накамото, творцем (або групою авторів) біткоіну, віртуальною валютою з відкритим вихідним кодом і анонімними транзакціями. Метод проведення операцій в блокчейні був запозичений у Шаума і Бека.

Зараз з’явилося багато нових криптовалют – альткоінов. Життєво важливим завданням програмістів для подальшого розвитку віртуальних грошей є збільшення швидкості передачі даних при збереженні безпеки, відкритості та анонімності процесу.

Восени в Києві відбудеться 8 міжнародний Kyiv Blockchain Forum, на якому кожен зможе зануритися в нову крипто-реальність і, присвятивши всього один день свого часу, розібратися з можливостями технології блокчейн. Провідні фахівці, легка атмосфера і багато якісного контенту чекають тебе!

One comment on “Хто першим описав криптовалюти”

  1. Николя
    Николя:

    В Україні треба реалізовувати найшвидше ці ваші криптоактиви, особливо на фоні інфляції гривні.

Залишити відповідь

Подпишитесь, чтобы получать новости, анонсы и акции Blockchain Forum

Спасибо, я уже подписан